Poradenství dle principů tradiční čínské medicíny


"Zadržte tedy zlo, dokud neexistuje, a poruchu, dokud se neprojeví" - Lao-c' (Tao Te Ching)


Poskytuji poradenství a služby, jež vychází z vědění a znalostí, které nabízí tradiční čínská medicína. Je to zdroj světového vědění, ze kterého lze čerpat při každodenních činnostech a jejichž zásadami se řídím i ve své praxi.

Tradiční čínská medicína je systém péče o zdraví, který se začal vyvíjet už asi před 4000 lety. Je to osvědčená metoda přistupující k lidskému tělu jako k celku. Zaměřuje se na jeho rovnováhu (energetickou - Qi, rovnováhu mezi Jinem a Jangem, na vzájemné působení pěti prvků). V případě porušení této rovnováhy, kdy dochází k nemocem (ať už vlivem vnějších faktorů, např. zranění, nebo vnitřních faktorů, např. psychika) hledá příčiny vzniku a snaží se je odstranit.

Síla tradiční čínské medicíny spočívá v tom, že pro každého klienta zvlášť „šije léčbu na míru“.

Používané metody:

fytoterapie - bylinná léčba, akupunktura (akupresura), dietetika, masáž tuina, baňkování, moxování, cvičení Qi Gong (čchi-kung)
Výběr metod je zcela individuální, podle potřeb a možnostech daného klienta.

První návštěva:

Dříve, než se navrhne optimální způsob, je třeba provést úvodní vyšetření (vstupní konzultaci) a zjistit tak příčinu potíží. Toto vyšetření sestává z dotazování se na vše, co souvisí jak s danými potížemi, tak na další věci, které zdánlivě s daným problémem nesouvisí (například, jestli míváte studené ruce i nohy, jestli se potíte v noci, zda míváte sucho v ústech). Dále se provede diagnostika podle jazyka a pulzu. To vše může trvat hodinu až dvě hodiny.

Čínská medicína pomáhá u:

  • bolestivých stavů (např. pohybového aparátu (např. kyčle, kolena, ramena, páteře, tenisové lokte), artrózy, bolesti u revmatismu, bolesti hlavy, migrény)
  • gynekologických problémů (např. premenstruální syndrom (podrážděnost, náladovost, bolesti prsou, podbřišku), bolestivá menstruace, nepravidelnosti cyklu, výtoky, myomy, tvorba cyst, menopauza, neplodnost, podpora umělého oplodnění (IVF))
  • kožních problémů (např. akné, ekzémy, dermatitidy, opary, záněty, svědění kůže)
  • trávicích problémů (např. chronická zácpa, průjem, zánětlivá onemocnění střev, nadýmání, pálení žáhy, žaludeční potíže, afty na jazyku, sucho v ústech, knedlík v krku, pálení jazyka)
  • urologických problémů (např. chronické záněty močových cest, náchylnost k zánětům močových cest, inkontinence)
  • dýchacích problémů (např. projevy nachlazení, kašle, chronické rýmy, alergie, bolesti v krku akutní i chronické, zahlenění, astma, záněty)
  • celkových poruch (např. nespavosti, únavě, stavy po CMP, nadměrné pocení, problémy s termoregulací - zimomřivost či pocity horka, pocit tíhy nohou či celého těla, podrážděnost, stres)

Navržené postupy nenahrazují současnou lékařskou a zdravotnickou péči.

Cena:

Aktuální ceník všech nabízených procedur naleznete na stránce ceníku.