Masáž jaterního bodu 2 minuty každý den


Mnoho lidí po celém světě používají různé bylinné přípravky a různé metody alternativního léčení, které často fungují skvěle u některých chronických onemocnění (a bez nepříznivých vedlejších účinků).
Čínská akupresura patří mezi tyto metody. Akupresura je stlačování akupunkturních bodů prsty nebo tupými předměty. Akupunkturní body leží na meridiánech (energetických drahách), kterými proudí energie Qi po celém těle. Stlačením těchto bodů můžeme ovlivnit proudění energie, pročistit energetické blokády, zlepšit Qi v těle.

Podle čínských odborníků na tradiční čínskou medicínu je jedním z nejdůležitějších bodů bod na dráze jater - LR 3 Tai Chong. Tento bod je umístěn na nártu v prohlubince mezi palcem a druhým prstem (na obou nohách).
A k čemu je tento bod prospěšný? Pokud si jej budete masírovat každý den po dobu 2 minut, kruhovým pohybem, můžete si pomoci u mnoha různých onemocnění, jako jsou bolesti hlavy, závratě, rozmazané vidění, červené a oteklé oči, tiky očních víček, nevolnosti, zvracení, úzkosti, nespavost, podrážděnost, PMS problémy (premenstruační).

(zdroj https://healthytipsforhealthylife.com/index.php/2016/05/06/massage-point-2-minutes-every-day-will-happen-body/)